![](https://phytothreptiki.com/wp-content/uploads/2024/04/421272797_888811273246858_3474913907964777492_n-1024x768.jpg)
Στο πλαίσιο της Αειφορίας – έναν από τους βασικότερους πυλώνες της στρατηγικής μας, ολοκληρώθηκε την περασμένη εβδομάδα στο Joist Innovation Park της Λάρισας, συνδιοργάνωση εκδήλωσης της Φυτοθρεπτικής και του Συνεταιρισμού Αγροτών Θεσσαλίας ΘΕΣγη.
![](https://phytothreptiki.com/wp-content/uploads/2024/04/421271063_888811699913482_4059403444261931662_n-1024x576.jpg)
Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε, παρουσία 50 παραγωγών ρίγανης, καθώς και ομάδας της Φυτοθρεπτικής και του ΘΕΣΓΗ.
Την εκδήλωση άνοιξε ο Ηλίας Νασιάρας – Γεωπόνος & Υπεύθυνος πωλήσεων της Φυτοθρεπτικής για τη Θεσσαλία.
Ακολουθήθηκε τοποθέτηση του κ. Παναγιώτη Καλφούτζου – Γεωπόνου & Προέδρου το Συνεταιρισμού ΘΕΣΓΗ, σχετική με τη σημασία της Ολοκληρωμένης διαχείρισης των καλλιεργειών.
Στη συνέχεια ο Νίκος ο Κουτσούγερας, Γεωπόνος & Διευθύνων Σύμβουλος του PhytoGroup, τοποθετήθηκε γύρω από τις δυναμικές προκλήσεις της σύγχρονης γεωργίας με κεντρικό σύνθημα: «Να παράγουμε περισσότερα και ασφαλέστερα, με περισσότερη ΓΝΩΣΗ».
![](https://phytothreptiki.com/wp-content/uploads/2024/04/417386522_888810606580258_7080772045391972548_n.jpg)
Η παρουσίαση διεξήχθη από τον Βασίλη Κουτσούγερα, Γεωπόνο MSc – Υπεύθυνο ανάπτυξης ειδικών προϊόντων της Φυτοθρεπτικής.
Τέλος, το εδαφολογικό μέρος και τα αποτελέσματα των αναλύσεων, παρουσιάστηκαν από τη Δήμητρα Κουτσούγερα, Γεωπόνο – Εδαφολόγο της Φυτοθρεπτικής.
Ιδιαίτερο ενδιαφέρον υπήρξε με τις τοποθετήσεις και ανταλλαγές εμπειριών χρήσης των προϊόντων – λύσεων, από τους συνεργάτες – γεωπόνους και τους παραγωγούς.
![](https://phytothreptiki.com/wp-content/uploads/2024/04/421406877_888811739913478_4860961493220216113_n-1024x768.jpg)